Monday, December 17, 2007

Semih gerçeği


Fenerbahçe için Gençlerbirliği maçları her zaman zor ve saha içi atmosferi gergin geçmiştir. Dün de aynı görüntüde bir 90 dakika izledik. F.Bahçe ölüp ölüp dirildiği maçta Semih faktörü ile çok önemli bir 3 puan kazandı.

G.Birliği'nin üst düzey motivasyonla uyguladığı agresif takım presi F.Bahçe'yi bozdu. Erken skor avantajının moraliyle ev sahibinin direnci iyice artınca ilk devre F.Bahçe ciddi saha içi sıkıntıları yaşadı. Her iki kanat da hem rakibin iyi kapatması, hem de Uğur ile Kazım'ın kötü performansları yüzünden hiç işlemedi. Aurelio ve Selçuk'a uygulanan yakın baskı da F.Bahçe'nin alışılmış ayağa pas trafiğini en aza indirdi. Oyun karşı alana yıkıldı ama 10 kişi ile topun arkasına geçen hırslı G.Birliği pozisyon vermiyordu. Kalelerine gelen duran toplarda da yıldırıcı markajla nefes aldırmıyorlardı.

İkinci yarı F.Bahçe için daha da kötü başladı. Hücumlarda bir etkenlik sağlanamadığı gibi ilk yarının aksine geniş alanda çok süratli ve tehlikeli G.Birliği atakları gündeme geliyordu. Zico ise oyunu kenardan seyrediyordu. Bu arada maçı bitirecek ikinci golün gelmemesi büyük şanstı. Sonra Zico iki kötü oyuncuyu aldı, biraz olsun takım kendine geldi. Ve bu arada Semih sahneye çıkarak uzak menzilli bir füzeyle skora denge getirdi. Ardından G.Birliği'nin de çok koşmaktan oyundan düşmesi F.Bahçe'yi rahatlattı. Zico bir doğru hamle daha yapıp, Kezman'ı alarak kalan bölümde çift santrfora döndü. Ve duran bir topla gelen orta sonucu geceye damgasını vuran Semih F.Bahçe'yi galibiyete taşıdı.

YILDIRIM OBJEKTİF YÖNETTİ

Bu maç bir kere daha gösterdi ki, Semih hem Fenerbahçe hem de milli takım için çok önemli bir santrfordur.

G.Birliği müthiş bir mücadele sergiledi. Maçı kaybetmelerinin başlıca nedeni ise ikinci yarının ilk 15 dakikasında kaçırdıkları gollerdir.
Hakem Yunus Yıldırım oyunda hiç korkmadan, ikili mücadelelere prim tanıyan objektif bir yönetim gösterdi. Alex'in kalecinin elinden çaldığı top kurallara göre açık bir ihlaldi. F.Bahçelilerin penaltı diye itiraz ettikleri yoruma açık iki pozisyonda ise devam dedi.

ÖMER ÜRÜNDÜL