Tuesday, April 22, 2008

GENEL BAŞKAN BAYKAL, “BAŞBAKAN PİŞKİNDİR, FÜTURSUZDUR VE PATAVATSIZDIR''

-''SAYIN BAŞBAKAN, GERÇEKTEN FÜTURSUZLUĞU, PİŞKİNLİĞİ VE PATAVATSIZLIĞI ARTIK ÖLÇÜ TANIMAZ HALE GETİRMİŞTİR”
-''İNSANIN CHP VE GENEL BAŞKANINA YÜZ KIZARMASINDAN BAHSEDEBİLMESİ İÇİN GERÇEKTEN AR DAMARININ ÇATLAMIŞ OLMASI LAZIM''

-“EVRAKTA SAHTEKARLIKTAN SUÇLANAN, KALPAZANLIKTAN SUÇLANAN BİR SİYASETÇİ, DOKUNULMAZLIK ZIRHININ ARKASINA SAKLANMIŞ OLAN BİR SİYASETÇİ, 'DOKUNULMAZLIĞI KALDIRACAĞIM' DİYE SÖZ VERDİĞİ HALDE 5 YIL GEÇMİŞ HALA BUNUN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEYEN BİR SİYASETÇİ, ÖZÜ SÖZÜ BİR, AHLAKLI, DÜRÜST, NAMUSLU CHP'LİLERİN YÜZÜNÜN KIZARMASINDAN BAHSEDİYOR. UTAN, UTAN..”

-''(OFER'LE KONUŞTUN MU?) DERLER, 'SABAH KONUŞMADIM' DER, ÖĞLEDEN SONRA 'KONUŞTUM' DER. BU TÜR ÇELİŞKİLERİN, SABAH ŞÖYLE AKŞAM BÖYLE KONUŞANLARIN TÜRKİYE'DEKİ EN MÜMTAZ ÖRNEĞİ BAŞBAKANDIR”

-“BAŞBAKAN ERDOĞAN' GERÇEKLERLE BAĞINI KOPARDI, SAĞLIKLI OLMAYAN BİR TABLO SERGİLİYOR”

-''HİÇBİR İKTİDAR, KENDİ MEŞRUİYETİYLE İLGİLİ TARTIŞMALARI, ANAYASA VE HUKUKU DEĞİŞTİREREK ORTADAN KALDIRAMAZ''

-''DEMOKRASİLERDE İÇBİR SİYASİ İKTİDAR, KENDİ HUKUKUNU YAPIP, BUNA GÖRE TARTIŞMALI MEŞRUİYET TABLOSUNU DEĞİŞTİRME OLANAĞINA SAHİP DEĞİLDİR, OLAMAZ”

-“ANAYASA VE HUKUK ZAFİYETLERİ, OY ORANLARIYLA TELAFİ EDİLEMEZ.”

-''BAŞBAKAN, SPEKÜLATÖRLERDEN ŞİKAYET EDİYOR. SPEKÜLATÖRLER SENİN ETRAFINDA, KENDİ ADAMLARIN, KENDİ PARTİLİLERİN''

-''ÇAĞDAŞ BİR DEMOKRASİDE BİR BAŞBAKAN, BİR DEVLET BANKASINA, 'ŞU GAZETEYİ, TELEVİZYONU, ŞU FİRMA ALACAK, O FİRMA DA BENİM DAMADIM DA ÇALIŞIYOR, BUNU SAĞLAYIN' DİYE TELEFON AÇABİLİR Mİ? TALEP YAPABİLİR Mİ? EĞER TELEFON AÇIYORSA, TALEP YAPIYORSA, ORTAYA ÇIKAN TABLONUN, DEMOKRASİDE, HUKUKTA YERİ VAR MI?

-“BUNLAR, KİMSENİN YANINA KAR KALMAZ. ŞİMDİ GÜCÜMÜZ YETİYOR, SÖZÜMÜZ GEÇİYOR,O NEDENLE 'ÇEŞME AKARKEN, KOVAMIZI DOLDURALIM' ANLAYIŞIYLA KİMSENİN BİR YERE VARMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR. HUKUK İŞLER VE HERKES HESABINI VERİR''.

-''BAKANLAR KURULU’NUN 1 MAYISIN EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ OLARAK KUTLANMASI KARARI, TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI VE ALDATMACADIR. BU KARAR YENİ BİR ANLAYIŞ TALEP EDEN SENDİKALARA BÜYÜK HAKSIZLIK VE SAYGISIZLIKTIR”