Thursday, February 21, 2008

F.Bahçe'nin büyük başarısı

Fenerbahçe, Sevilla gibi son derece güçlü bir takımı Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yenme başarısını gösterdi. Üstelik çok iyi futbol sergileyerek... Maçın başında, Sevilla oyuna hükmeden bir anlayışla başladı. Kısa sürede iki ciddi kale önü tehlikesinin atlatılması önemliydi. Ardından, Fenerbahçe iyi yardımlaşma ve cesur hücum girişimleriyle kendisini hissettirmeye başladı.
Kezman, kaçırdığı bir golden kısa süre sonra Uğur Boral'ın ortasında güzel bir kafa golüne imza attı. Bu gol, tribünleri dolduran seyirciyi ateşlerken takıma da büyük moral oldu. Tam rakip şok yaşarken, Fenerbahçe kalesinde şanssız bir gol gördü. Buna rağmen Fenerbahçe, devre sonuna kadar baskısını devam ettirdi.

KRİTİK KURTARIŞLAR

Sevilla kalecisi Palop'un iki son derece önemli kurtarışı ve bir tanesinin devamında Alex'in kaçırdığı gol, soyunma odasına önde gitmeyi engelledi. Fenerbahçe, ilk 45 dakikada yapabileceklerinin en iyisini yaptı. Sevilla'nın zaman zaman yaptığı tehlikeli atak girişimleri de son derece doğaldı.
İkinci yarıya hızlı başlayan taraf yine Sevilla'ydı. Ama bu da, ilk yarıdaki gibi kısa sürdü. Ardından Fenearbahçe bir kez daha gol aramaya başladı ve öne geçmeşi başardı. Ama ne yazık ki, bu üstünlük de uzun sürmedi. Duran toptan beraberlik geldi. İki kere skor avantajı yakaladıktan sonra kolay gollerle beraberliğe düşmek, tabii ki moral bozucuydu.
Yine de Fenerbahçe, bütün hırsıyla ve yardımlaşmasıyla kazanmayı arzu ediyordu. Ancak aşırı fizik zorlamadan dolayı hücum gücü zayıfladı. Zico'nun son 15 dakikada Semih'i sahaya sürmesi gerekirdi. Brezilyalı teknik adam bunu, son 5 dakikada uyguladı. Semih de 5 dakikayı 1 golle değerlendirdi.

YİNE DE ÜMİT VAR!

Sonuçta Fenerbahçe, çok iyi oynadığı ve en etkili olduğu dönemlerde iki talihsiz gol yemesine rağmen zoru başararak çok önemli bir galibiyet aldı. Tabii ki bu skor, İspanya'daki rövanş için yeterli değil; ama yine de bir ümit!
Tüm takım elinden geleni ortaya koydu. Selçuk ve Mehmet Aurelio müthiş savaştılar. Kezman, Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana en çok bu maçta koştu. Uğur Boral da oyunda kaldığı sürece çok başarılı bir performans çizdi.

YAZAR : ÖMER ÜRÜNDÜL