Thursday, December 20, 2007

Koçlar'a işte ve aşkta mutluluk sinyalleri var...


İnatçı ve ısrarcı Koçlar 2008'de iş hayatlarında verdikleri emeğin karşılığını alacak. Gönül ilişkilerinde de şansları çok açık olacak

Hareketli, gayretli ve sabırsız Koçlar'ı bu yıl kariyer ve yükseliş bekliyor. Şöhret ve övgü onlar için önemli olacak. Mesleki başarıları her şeyden önde gelecek. Kendilerine diğer yıllara göre daha fazla güvenecekler. İşlerini değiştirmek isteyen Koçlar'a bu yıl çok fazla seçenek sunulacak. Duygusal konularda ise mayıs ayında ilginç gelişmeler yaşayacaklar. Koçlar'ın aşk cephesinde de önemli gelişmeler görülecek. Eski sevgililerle biraraya gelmeleri söz konusu olacak. Yüreğinin sesini dinleyen Koçlar mutluluğu bulacak.

Ödül alma zamanı

Bu yıl, çalışmalarınız karşılığında ödülleri almanızın zamanı! İşinizde yükselmeniz, üst pozisyonlara geçmeniz ve kariyer yolunda attığınız adımları lehinize çevirmek sizin elinizde. 1-15 Ocak arasında yeni projelere karşı açık olmanıza rağmen planlarınızı uygulamakta zorlanacaksınız. Mesleki eğitimlerinizi değerlendireceksiniz. 1 Ocak ile 18 Şubat döneminde; çabalarınız yoğunlaşacak ve kendinizi önemli bazı ekip çalışmaları içinde bulacaksınız. 21 Mart'a kadar olan süreçte ise olumlu ortak projelere imza atacaksınız. Değerinizin anlaşılması için çaba gösterecek, çalışma şartları konusunda haklarınızı savunacaksınız. 6-20 Nisan arasında; önemli iş görüşmeleri yapacaksınız. Temmuz ve ağustos aylarında ise ortağınız tarafından hayal kırıklığına uğratılabilirsiniz. Yılın son yarısına doğru geçmişte yaşadığınız sorunlarla yeniden uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde iş yaşamızda olağanüstü yoğunluk olacak. Prim ve ikramiye gibi ödüller gündeme gelebilir.

Sindirim sistemine dikkat

Bu yıl sağlığınıza özen gösterirken, dinlenme konusuna azami dikkat edin. Özellikle, uyku konusuna hassasiyet göstermelisiniz. Sindirim sisteminiz duyarlı olacağı için yiyeceklerinize dikkat etmelisiniz. Diş sağlığınız için kalsiyum almalısınız. Yılın ilk ayında, günlük yaşamınızın detayları arasında kaybolmamaya çalışın. Ruh sağlığınıza özen gösterin.

İnatçılıktan uzak durun

Çıkar ilişkisi içinde olduğunuz çevreler sizi aşırı zorlayarak, istemdışı stresler içine sokabilir. Karakter yapınıza ters düşse de, inatçı ısrarcılıklardan uzak durmalısınız. 21 Mart'tan sonra vücudunuzun formunu korumaya çalışın. Ağustos ya da ekim aylarında basit bir sağlık sorunu nedeniyle, doktor kontrolünden geçmek zorunda kalabilirsiniz.

FİLİZ ÖZKOL